Ако ще се сее разпръснато почвата на разсадната леха трябва добре да се подравни и семената да се разпръснат възможно най-равномерно. След това се покриват с тънък слой почва или торопочвена смеска. При засяване на редове разстоянието между редовете трябва да бъде 10-12 см и дълбочина на реда 1,5-2 см. Семената поникват за няколко дни. Най-подходяща температура за поникване на репичките е 1-2 градуса. Ако успеете да спазите тази температура, още на 3-ия до 7-ия ден ще се покажат първите кълнове. За това през тези няколко дни парникът трябва да бъде добре покрит с рамка и рогозки. За да може топлината да се запази максимално.
След поникване обаче, за да се избегне изтегляне, рамката трябва да се отстрани. За да имате добра реколта, температурата трябва непрекъснато да се следи и да се поддържа в нормалните граници. До образуване на първия лист тя трябва да бъде 8-10 градуса, след което постепенно да се повиши до 16-18 градуса.
За репичките, както за повечето кореноплоди, получаването на много гъст посев може да се окаже фатално, защото растенията няма да успеят да оформят нормални кореноплоди. За това прореждането е наложително и то, докато не са развили повече от лист. При него растенията се оставят на 2 см едно от друго. Ако младите репички са по-изтеглени от липсата на достатъчна светлина или по-висока температура, те се подсипват със суха парникова почва. Парниците с мътни стъкла не дават добри резултати. Поставяйте рогозките привечер и ги махайте рано сутрин, за да не ограничавате достъпа на светлината.