Търсиш агротехника?Получи най-добра цена

Дисциплина в ДФЗ: Фермерите със запазен час по мярка 14

29.03.2021 г.
10887

Фермерите, които ще кандидатстват за финансиране по мярката за хуманно отношение към животните, трябва да си запазят предварително час за подаване на документите, съобщават от Фонд „Земеделие“.


За целта в следващите 10 дни те трябва да се свържат със съответната областна дирекция на фонда.

Запазването на часове е задължително и се прави за удобство на кандидатите и за да се гарантират безопасни условия на работа предвид Covid кризата и съпътстващите я ограничения.

За да си резервират час, стопаните трябва да се обадят по телефона или да изпратят имейл в дирекцията по местонахождение на фермата. 

Самото подаване на документи започва на 8 април.

От фонд "Земеделие" информират, че фермерите, поели през 2017 година доброволни 5-годишни ангажименти, могат да увеличат броя на животните, одобрени за подпомагане с първото заявление, а животновъдите, които кандидатстват за пръв път сега, не поемат многогодишен ангажимент.

Още преди подаването на заявление за финансиране стопаните трябва да актуализират данните за отглежданите от тях животни в системата на Агенцията по храните.

Последвайте АгроКлуб във Фейсбук

AgroClub.bg