В технологията за отглеждане на слънчоглед с листни торове Акрамет, в стопанството започват с третиране на семената. Първото вегетационно третиране правят заедно с хербицидите. Следващото е във фаза бутон.
В технологията, която Акрамет предлага за слънчоглед, има и още едно третиране през вегетацията - непосредствено преди или непосредствено след цъфтежа със специален състав, който изключва присъствие на Азот, обясни Ивелин Желязков. Той е изцяло от микроелементи и целта му е да подобри изхранването на семката, за да не остане тя празна в следствие на силна горещина, или от обилни валежи. Отрицателният ефект е в следствие на неблагоприятните условия. Затруднява се усвояването на ключови микроелементи от почвата. Те не могат да се реутилизират от по-старите листа към по-младите тъкани и в последствие към семката. Затова се налага да бъдат компенсирани чрез листно подаване. Серията Акрамет има разработен продукт, който се нарича Акрамет Микро и цели да компенсира тези загуби, като това води до запазване на пълния потенциал на растението и по-висок краен добив, обясни Желязков.
Въпреки че стопанството на Николай Николов край Шабла е малко и не може да си позволи това последно пръскане, заради липсата на техника, с която да го извърши, земеделецът признава, че откакто прилага технологията на Акрамет, добивите от слънчоглед са се повишили с повече от 50 кг./дка.
За повече информация и консултации за прилагането на листни торове Акрамет:
0885187153; 0899051174
ВИЖТЕ ВИДЕО: