Търсиш агротехника?Получи най-добра цена

ДФЗ ще одобрява инвестиции за съхранение на плодове и зеленчуци и за доилна техника

27.09.2019 г.
49694
Държавен фонд „Земеделие“ ще одобрява заявления по схемата „Помощ за инвестиции в материални активи в земеделски стопанства, свързани с първично производство на растениевъдна земеделска продукция", подадени през 2019 г., които надвишават разпределения бюджет от 3.6 млн. лв. за тази година. Средствата за тяхното обезпечаване ще бъдат осигурени в рамките на общия бюджет от 7.2 млн. лв., одобрен за 2019 и 2020 г. Тези заявления ще се разглеждат и одобряват в съответствие с указанията по схемата за 2019 г., като договорите по тях ще се изплащат от бюджета за 2020 г. Това реши на свое заседание УС на ДФЗ, съобщават от институцията. 

Схемата е разработена по предложение на браншовите организации в сектор „Плодове и зеленчуци“. Срокът й на действие е до края на 2020г. Нотифицираният максимален бюджет за периода, в който схемата ще се прилага, е до 7,2 млн. лева. С предходно решение на УС на ДФЗ половината от тях, в размер на 3, 6 млн. лева, бяха разпределени за тази година.

УС на ДФЗ реши още заявленията по схемата „Инвестиции за закупуване на съоръжения за добив и съхранение на сурово мляко и съоръжения за изхранване на новородени животни с мляко",  подадени през текущата 2019 г., надвишаващи бюджета от 1 млн. лева, но в рамките на общия бюджет от 2 млн. лева, да се разглеждат и одобряват по условията на указанията за 2019 г. Плащанията по тях ще бъдат извършени също от бюджета за 2020 г.

 
  • доилен агрегат - цена - субсидия
    19.06.2019 г.
    4680
    ДФЗ приема заявления за доилни агрегати с 50% субсидиране (ДОКУМЕНТИ)
    Виж повече
  • реколта кайсии
    30.07.2019 г.
    26150
    До 30% от кайсиите остават в градините. Търговци и фабрики пазаруват внос
    Виж повече

Последвайте АгроКлуб във Фейсбук

AgroClub.bg